sklep wspinaczkowy Rockice

Jak dobrać uprząż wspinaczkową

2017-10-27
RockIce

Wybór uprzęży wspinaczkowej to nie lada wyzwanie zwłaszcza, że wyboru tego zwykle dokonujemy na początku naszej wspinaczkowej przygody, kiedy przesyt zasłyszanych, nie do końca jeszcze sprawdzonych informacji powoduje mętlik w głowie. Postaramy się dostarczyć niezbędnych informacji i uporządkować zdobytą wiedzę borykającego się z wyborem "świeżego"  wspinacza. 

Karabinki Sphere-Lock CAMP

2017-10-27
RockIce

Jedną z dewiz FIRMY CAMP jest bezustanne dążenie do doskonałości.  Linia S-Line jest najlepszym przykładem na to, że nawet produkt najwyższej jakości można udoskonalić.Linia karabinków S-LINE stworzona została z myślą o najbardziej wymagającym kliencie.

Plecaki serii M marki C.A.M.P.

2017-10-27
RockIce

Linia stworzona z myślą o wspinaniu wysokogórskim i alpinizmie. CAMP jako jedyny na rynku stworzył ultra lekkie plecaki posiadające bardzo rozwinięty system patentów zapewniających wygodę i bezpieczeństwo w górach wysokich. Mimo niezwykłej lekkości plecak zachowuje stabilność nawet przy dużym obciążeniu wysokogórskim sprzętem.

Kask wspinaczkowy Titan CAMP

2017-11-10
RockIce

Kask CAMP TITAN to idealny wybór dla każdego amatora mocnych wrażeń na wysokościach dużych i małych. Po raz kolejny ekipa CAMP stanęła na wysokości zadania. Myśląc o każdym swoim kliencie stworzyła kask CAMP TITAN, niezwykle wszechstronny kask w nadzwyczaj dobrej cenie.

Przegląd najpopularniejszych friendów

2017-12-05
RockIce
friendy wybór

Kości mechaniczne zaliczają się do podstawowego wyposażenia wspinacza górskiego i tradowego. Trudno sobie teraz wyobrazić sprawne pokonywanie dróg wspinaczkowych w Sokolikach, Tatrach czy Alpach bez kilku sztuk "przyjaciół" przy uprzęży. W dniu dzisiejszym mamy szereg produktów od wielu firm a na rynku co roku pojawiają się nowe propozycje. Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi  modelami.  

Testy Blade Runner CASSIN

2017-10-27
RockIce

Cassin tworząc raki Blade Runner chciał stworzyć uniwersalne narzędzia, sprawdzające się w każdym terenie, począwszy od alpejskich dróg, kończąc na drytoolingu. Raki cechuje przede wszystkim uniwersalność, świetne dopasowanie do buta oraz sztywna konstrukcja.

Przegląd Śrub lodowych

2017-12-15
RockIce
Śruby lodowe

Wspinanie lodowe jest wyjątkową formą górskiej aktywności. Na pierwszy rzut oka pionowe cieki lodowe wydają się niemożliwe do pokonania, jednak przy pomocy kilku narzędzi da się tego dokonać i co więcej – sprawia to niewiarygodnie dużo przyjemności!

Jak dobrze dobrać raki?

2017-11-22
RockIce
raki dobór dopasowanie

Raki - kawałek metalu z ostrymi wycięciami, który pozwalają uniknąć poślizgnięcia na śniegu, lodzie czy śliskich skałach. Niby takie proste narzędzie, a wybrać odpowiedni model wcale nie jest tak łatwo. Mam nadzieję, że poniższy tekst przybliży chociaż o krok w wyborze idealnych dla siebie raków.

Jak dobrze dobrać czekan?

2017-12-19
RockIce

Czekan to podstawowy element wyposażenia zimowego turysty i wspinacza. Kupno czekana wiąże się z pewnym wydatkiem, więc dlatego przed zakupami  warto zapoznać się z poniższym poradnikiem, który pomoże w wyborze tego najbardziej odpowiedniego.

Czekan doskonały X-Dream

2019-11-08
RockIce

Nagradzany i doceniany przez wspinaczy czekan wspinaczkowy X-Dream to wszechstronne narzędzie do wspinaczki w lodzie i skale. Niska waga,idealne wyważenie oraz możliwość dostosowania sprawia iż jest to produkt uniwersalny. Zapraszamy do poznania bliżej tego niesamowitego czekana firmy Cassin!

Jaką latarkę czołową wybrać?

2019-11-25
RockIce

Okres przedświąteczny to czas na wymyślanie prezentów. Mamy przyjemność przedstawić wam nasz pomysł na prezent czyli latarki czołowe. Każdy fan aktywności outdoorowych na pewno doceni. Nie wiesz jaką wybrać czołówkę do biegania lub w góry ? Nasz tekst pomoże dobrać odpowiednią latarkę czołową! Zapraszamy!

Przegląd nowości CAMP: ekspresy

2020-04-29
RockIce

Cześć!

Ruszamy z serią krótkich artykułów prezentujących nasz najnowszy sprzęt CAMP. Dziś przyjrzymy się nowym modelom ekspresów, które są już dostępne w sprzedaży. Opowiemy również, dlaczego warto wybrać ekspresy. Podpowiemy, które wybrać, aby spełniły Wasze oczekiwania. No to... Do dzieła!